Home » Acne Free Treatment » maść na blizny

Blizny są nieestetyczne tudzież szpecą, i nieraz nawet mogą wichrzyć się się przyczyną obniżonej samooceny. Co owo takiego jest? Spośród punktu widzenia medycznego blizną nazywamy zmiany zbudowane spośród tkanki włóknistej, które powstały w metoda oddzielny lub w wyniku urazu. Tkana włóknista zastępuje chorą czy też uszkodzoną tkankę. ślad jest w następstwie tego naturalnym wynikiem gojenia się ran, podczas którego uszkodzona cera jest zastępowana nową tkanką z chaotycznie rozłożonymi włóknami kolagenu tudzież ze słabym unaczynieniem.
Przyczyną powstawania blizn przypuszczalnie egzystować stan łatwopalny skóry, np. trądzik, mówimy nie wcześniej o bliznach potrądzikowych. Notorycznie w wyniku oparzenia tworzą się tzw. blizny pooparzeniowe. Do innych przyczyn zalicza się nacięcia tkanki skórnej na przestrzeni operacji chirurgicznej, ślady po przebytej ospie, uszkodzenia skóry natomiast indywidualne predyspozycje organizmu danego człowieka.
Do czynników ryzyka powstawania blizn zalicza się niepoprawnie ziszczony szew po operacji, ciemna karnacja skóry, dzieciak wiek (poniżej 30 roku życia), infekcje rany, oraz także uwarunkowania genetyczne. Nie licząc tymi czynnikami powstawaniu blizn sprzyjają urazy, zwłaszcza w miejscach o dużym napięciu skóry (nad stawami, w pobliżu aktywnych mięśni). maść na blizny
Z reguły ślad na początku jest zaczerwieniona, natomiast następny przezornie blednie, przechodząc w barwa różowe do żółtawego albo perłowego. Niemniej trudny jest całościowy ponowne pojawienie się aż do pierwotnej barwy, skoro w tkance włóknistej brakuje naturalnego pigmentu skóry. Nie ma w niej i mieszków włosowych, więc włoski na bliźnie nie wyrastają.
Niektóre łagodne rodzaje blizn goją się samoistnie natomiast są nadzwyczaj niewiele widoczne, nawet bez interwencji leczniczej, atoli inne mogą istnieć trudność przykry aż do usunięcia, przede wszystkim o ile są wybitnie czerwone, zgrubiałe zaś obejmujące sfera bardziej natężony niż ten, kto zajmowała rana. Blizny mogą doprowadzić szereg nieprzyjemnych objawów, takich kiedy swędzenie, pieczenie a przykurcze.
Istnieje kilka rodzajów blizn. Blizny zwykłe są skutkiem przedłużonego gojenia się rany powstałej spośród powodu urazu, oparzenia bądź operacji. Są one twarde tudzież sino czerwone, mogą sprawiać ciarki zaś pieczenie skóry. Ich widoczność przypuszczalnie egzystować wyraźna za pośrednictwem nieco miesięcy. Po około sześciu miesiącach ciarki ustępuje, natomiast blizna mięknie. plastry na blizny
Blizny przerosłe mają położenie nie wcześniej, gdy proces gojenia się rany przebiega niepoprawnie. Doprowadza do tego rozdrapywanie rany, jej ponowne pogwałcenie czy też zakażenie pooperacyjna. Charakteryzują się szorstką fakturą zaś twardością. W większości wypadków dotyczą dzieci, osób młodych, po oparzeniach oraz spośród ciemną karnacją skóry. Nie przekraczają granicy rany pierwotnej. Blizny przerosłe mogą taktownie zatracać się, natomiast jest owo długookresowy proces, trwający minimum rok.
Bliznowce, nazywane i keloidami, są to blizny, które rosną w tym momencie po zagojeniu się rany. Są one wypukłe i wybrzuszone, tudzież swoim zakresem obejmują przekraczający sfera, aniżeli ten, na którym znajdowała się rana. Występują jak grube skupiska tkanki bliznowej o nieregularnych kształtach oraz rozprzestrzeniają się nie zważając na granicę pierwotnej rany. Mogą przybrać postać ciemnoczerwonej narośli, która boli poniżej wpływem dotyku tudzież jawnie kontrastuje z otaczającą ją zdrową skórą. Ich polecenie ma tworzywo fizjologiczne – bliznowce dotykają tych osób, których istota przejawia tendencję aż do nadwyżkowego wytwarzania kolagenu. W grupie ryzyka znajdują się osoby spośród ciemną karnacją zaś osoby młode. U kobiet, które miały ewentualnie mają bliznowce, w okresie ciąży przypadkiem trafić aż do ich nawrotów lub pogorszenia stanu istniejących blizn,
Innym rodzajem blizn są tzw. przykurcze bliznowe. Są one wynikiem dużych ubytków skórnych (np. rozległe blizny po oparzeniach) – brzegi rany są ku http://pooperacyjne.pl sobie przyciągane, za pomocą co powstają przykurcze. O ile dotknie on oraz mięśni i ścięgien znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie rany, prawdopodobnie dojść do ograniczenia dynamiki stawów. W takich przypadkach konieczne jest poddanie się operacji chirurgicznej.

Published at: Recent Health Articleshttp://recenthealtharticles.org

Article Source

About