Home » Anti-Aging Teartments » plastry na blizny

Blizny są nieestetyczne a szpecą, i czasem nawet mogą stać się przyczyną obniżonej samooceny. Co owo takiego jest? Z punktu widzenia medycznego blizną nazywamy zmiany zbudowane spośród tkanki włóknistej, które powstały w strategia odrębny lub w wyniku urazu. Tkana włóknista zastępuje chorą ewentualnie uszkodzoną tkankę. ślad jest w związku z tym naturalnym wynikiem gojenia się ran, podczas którego uszkodzona skóra jest zastępowana nową tkanką z jak bądź rozłożonymi włóknami kolagenu oraz ze słabym unaczynieniem.
Przyczyną powstawania blizn przypuszczalnie stanowić forma zapalny skóry, np. trądzik, mówimy dopiero o bliznach potrądzikowych. Często w wyniku oparzenia tworzą się tzw. blizny pooparzeniowe. Aż do innych przyczyn zalicza się nacięcia tkanki skórnej w ciągu operacji chirurgicznej, ślady po przebytej ospie, uszkodzenia skóry zaś indywidualne predyspozycje organizmu danego człowieka.
Do czynników ryzyka powstawania blizn zalicza się niepoprawnie skończony szew po operacji, ciemna cera skóry, nieletni stulecie (poniżej 30 roku życia), infekcje rany, i dodatkowo uwarunkowania genetyczne. Pomijając tymi czynnikami powstawaniu blizn sprzyjają urazy, przede wszystkim w miejscach o dużym napięciu skóry (nad stawami, w pobliżu aktywnych mięśni). maść na blizny
Z reguły ślad na początku jest zaczerwieniona, zaś następny ostrożnie blednie, przechodząc w odcień różowe do żółtawego względnie perłowego. Choć ciężki jest łączny renesans do pierwotnej barwy, bowiem w tkance włóknistej brakuje naturalnego pigmentu skóry. Nie ma w niej również mieszków włosowych, tedy makaroniarski na bliźnie nie wyrastają.
Niektóre łagodne rodzaje blizn goją się samoistnie oraz są nadzwyczaj odrobinę widoczne, nawet bez interwencji leczniczej, pomimo tego inne mogą znajdować się przeszkoda dotkliwy do usunięcia, w zasadzie jeśli są nader czerwone, zgrubiałe tudzież obejmujące kompetencja większy aniżeli ów, który zajmowała rana. Blizny mogą przyczynić się etap nieprzyjemnych objawów, takich jak ciarki, pieczenie a przykurcze.
Istnieje nieco rodzajów blizn. Blizny zwykłe są skutkiem przedłużonego gojenia się rany powstałej spośród powodu urazu, oparzenia lub operacji. Są one twarde natomiast sino czerwone, mogą sprawiać ciarki i pieczenie skóry. Ich widoczność prawdopodobnie znajdować się wyraźna z wykorzystaniem kilka miesięcy. Po około sześciu miesiącach ciarki ustępuje, tudzież ślad mięknie. plastry na blizny
Blizny przerosłe mają miejsce nie prędzej, gdy proces gojenia się rany przebiega błędnie. Doprowadza do tego rozdrapywanie rany, jej ponowne naruszenie bądź zakażenie pooperacyjna. Charakteryzują się szorstką fakturą zaś twardością. W większości wypadków dotyczą przychówek, osób młodych, po oparzeniach i z ciemną karnacją skóry. Nie przekraczają granicy rany pierwotnej. Blizny przerosłe mogą ostrożnie zatracać się, niemniej jednak jest to długofalowy przebieg, trwający minimum rok.
Bliznowce, nazywane także keloidami, są to blizny, które rosną obecnie po zagojeniu się rany. Są one wypukłe natomiast wybrzuszone, natomiast swoim zakresem obejmują bardziej natężony obszar, niż ów, na którym znajdowała się rana. Występują jako grube skupiska tkanki bliznowej o nieregularnych kształtach tudzież rozprzestrzeniają się poza granicę pierwotnej rany. Mogą przybrać postać ciemnoczerwonej narośli, która boli pod wpływem dotyku a bez ogródek kontrastuje z otaczającą ją zdrową skórą. Ich protegowanie ma podstawa fizjologiczne – bliznowce dotykają tych osób, których istota żywa przejawia tendencję aż do nadwyżkowego wytwarzania kolagenu. W grupie ryzyka znajdują się osoby z ciemną karnacją natomiast osoby młode. Tuż przy kobiet, które miały ewentualnie mają bliznowce, w okresie ciąży prawdopodobnie przybyć aż do ich nawrotów bądź pogorszenia stanu istniejących blizn,
Innym rodzajem blizn są tzw. przykurcze bliznowe. Są one wynikiem dużych ubytków skórnych (np. rozległe blizny po oparzeniach) – brzegi rany są w odniesieniu do http://pooperacyjne.pl sobie przyciągane, za sprawą co powstają przykurcze. Jeśli dotknie jego osoba plus mięśni tudzież ścięgien znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie rany, przypadkiem trafić aż do ograniczenia dynamiki stawów. W takich przypadkach konieczne jest poddanie się operacji chirurgicznej.

Published at: Recent Health Articleshttp://recenthealtharticles.org

Article Source

About