Home » Pain Management » maść na blizny

Po okresie oczyszczania rany dochodzi do wnikania naczyń krwionośnych, maść na blizny natomiast w następnej kolejności odkładania włókien kolagenu, później , które oryginalnie są ułożone w strategia nieskładny dalej w tym momencie w strategia ładny. Początkowo blizna jest czerwona, dalej ulega stopniowemu zblędnięciu. Przebieg ów nazywa się dojrzewaniem blizny trwa około 1-2 lat. Po pewnym czasie jej aparycja się nie zmienia. Niektóre blizny nie ulegają dojrzewaniu tudzież bezustannie produkują kolagen co prowadzi aż do ich przerostu bądź nawet powstania keloidu (bliznowca).

Czynniki wpływające na powierzchowność blizny:

długość, krwawienie, ucisk,
przebieg gojenia rany – krwawienie, ropienie
wiek (u sób starszych obserwujemy gorsze gojenie),
wykonanie cięć w liniach minimalnego napięcia skóry,
kształt blizny,
ilość natomiast odmiana zastosowanych szwów,
lokalizacja blizny (broda, mostek, frakcja, górna punkt programu pleców owo obszary zwiększonego ryzyka).
predyspozycje genetyczne (są osoby, które wiecznie wytworzą ładna bliznę natomiast takie, które furt wytworzą bliznowiec). http://pooperacyjne.pl

Większość blizn nie wymaga specjalistycznego leczenia natomiast goi się bez żadnej interwencji, w rezultacie dochodzi do jej naturalnego usuwania. Istnieją wszelako blizny nieprawidłowe, twarde, czerwone, zgrubiałe, o wiele wykraczające abstrahując od teren pierwotnego kształtu a rozmiaru rany. Stanowią one kłopot nie wprost przeciwnie zadbany, lecz przede wszystkim pomagający, mogą albowiem powodować przykurcze, wyzwalać opłakiwanie a ciarki.

Published at: Recent Health Articleshttp://recenthealtharticles.org

Article Source

About