Home » Beauty Solutions » maść na blizny

Blizny są nieestetyczne a szpecą, a nieraz nawet mogą sterczeć się przyczyną obniżonej samooceny. Co owo takiego jest? Z punktu widzenia medycznego blizną nazywamy zmiany zbudowane z tkanki włóknistej, które powstały w modus samodzielny względnie w wyniku urazu. Tkana włóknista zastępuje chorą czy też uszkodzoną tkankę. Blizna jest tym samym naturalnym wynikiem gojenia się ran, podczas którego uszkodzona karnacja jest zastępowana nową tkanką z chaotycznie rozłożonymi włóknami kolagenu a ze słabym unaczynieniem.
Przyczyną powstawania blizn może być jakość palny skóry, np. trądzik, mówimy wówczas o bliznach potrądzikowych. Nierzadko w wyniku oparzenia tworzą się tzw. blizny pooparzeniowe. Do innych przyczyn zalicza się nacięcia tkanki skórnej w ciągu operacji chirurgicznej, ślady po przebytej ospie, uszkodzenia skóry i indywidualne predyspozycje organizmu danego człowieka.
Do czynników ryzyka powstawania blizn zalicza się niepoprawnie spełniony szew po operacji, ciemna cera skóry, niepełnoletni stulecie (poniżej 30 roku życia), infekcje rany, a również uwarunkowania genetyczne. Poza tymi czynnikami powstawaniu blizn sprzyjają urazy, przede wszystkim w miejscach o dużym napięciu skóry (nad stawami, w pobliżu aktywnych mięśni). maść na blizny
Z reguły szrama na początku jest zaczerwieniona, oraz później rozważnie blednie, przechodząc w kolor różowe aż do żółtawego lub perłowego. Tymczasem męczący jest globalny ponowne pojawienie się aż do pierwotnej barwy, gdyż w tkance włóknistej brakuje naturalnego pigmentu skóry. Nie ma w niej plus mieszków włosowych, skutkiem tego włoski na bliźnie nie wyrastają.
Niektóre łagodne rodzaje blizn goją się samoistnie i są bardzo odrobinę widoczne, nawet bez interwencji leczniczej, ale inne mogą istnieć zagwozdka nieznośny do usunięcia, zwłaszcza jeżeli są wybitnie czerwone, zgrubiałe a obejmujące kompetencja przekraczający niż ten, jaki zajmowała rana. Blizny mogą przyczynić się kolejność nieprzyjemnych objawów, takich kiedy ciarki, pieczenie i przykurcze.
Istnieje nieco rodzajów blizn. Blizny zwykłe są skutkiem przedłużonego gojenia się rany powstałej z powodu urazu, oparzenia ewentualnie operacji. Są one twarde tudzież sino czerwone, mogą wywoływać ciarki i pieczenie skóry. Ich widoczność może istnieć wyraźna przez parę miesięcy. Po plus minus sześciu miesiącach swędzenie ustępuje, zaś blizna mięknie. plastry na blizny
Blizny przerosłe mają miejsce wówczas, podczas gdy proces gojenia się rany przebiega źle. Doprowadza aż do tego rozdrapywanie rany, jej ponowne wykroczenie czy też infekcja pooperacyjna. Charakteryzują się szorstką fakturą a twardością. Zazwyczaj dotyczą dzieci, osób młodych, po oparzeniach oraz spośród ciemną karnacją skóry. Nie przekraczają granicy rany pierwotnej. Blizny przerosłe mogą z namysłem ginąć, atoli jest owo długotrwały bieg, trwający minimum rok.
Bliznowce, nazywane również keloidami, są owo blizny, które rosną natychmiast po zagojeniu się rany. Są one wypukłe zaś wybrzuszone, oraz swoim zakresem obejmują przekraczający sfera, aniżeli ów, na którym znajdowała się rana. Występują jako grube skupiska tkanki bliznowej o nieregularnych kształtach natomiast rozprzestrzeniają się poza granicę pierwotnej rany. Mogą przybrać kreacja ciemnoczerwonej narośli, która boli pod wpływem dotyku a explicite kontrastuje spośród otaczającą ją zdrową skórą. Ich zalecenie ma substrat fizjologiczne – bliznowce dotykają tych osób, których istota żywa przejawia tendencję aż do nadwyżkowego wytwarzania kolagenu. W grupie ryzyka znajdują się osoby z ciemną karnacją zaś osoby młode. U kobiet, które miały względnie mają bliznowce, w okresie ciąży przypadkiem zajść aż do ich nawrotów albo pogorszenia stanu istniejących blizn,
Innym rodzajem blizn są tzw. przykurcze bliznowe. Są one wynikiem dużych ubytków skórnych (np. rozległe blizny po oparzeniach) – brzegi rany są w kierunku http://pooperacyjne.pl sobie przyciągane, przez co powstają przykurcze. O ile dotknie on plus mięśni tudzież ścięgien znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie rany, może dojść do ograniczenia dynamiki stawów. W takich przypadkach konieczne jest poddanie się operacji chirurgicznej.

Published at: Recent Health Articleshttp://recenthealtharticles.org

Article Source

About