Home » Healing Arts » tanie strony www

Lecz tak jak HTML kiedy zaś cała Internet Web na zanim oparta są względnie nowymi technologiami, idea hipertekstu jest natychmiast wcale leciwa. W latach czterdziestych ubiegłego wieku Vannevar Bush w swoim artykule “As we may think” opisał komputerowy platforma hipertekstowy, który nazwał “memex”. Innymi osobami zaangażowanymi w przyspieszenie tej koncepcji byli Douglas Engelbart, Bill Atkinson zaś Ted Nelson, którego uważa się w środku ojca terminu “hipertekst”. profesjonalne strony internetowe Choć systemy przy użyciu nich projektowane bazowały na odwrót na jednym komputerze – tym, na którym działały.

Sieć WWW (World Wide Web, Web) to net stron WWW, po której nawiguje się za pomocą przeglądarki internetowej. Nawigacja ta sprowadza się aż do klikania odnośników, które łączą strony WWW. Proponowaną (zgodną z angielskim akronimem) polską nazwą w celu WWW jest Uniwerek Wiedzy Wszelakiej.

Zanim jakkolwiek ukuto akronim WWW, rozważano również inne nazwy, m.in. “The Information Mesh” a “The Mine of Information”. Obojętnie tymczasem od momentu nazwy projektu, za pośrednictwem hipertekst rozumiano tryb łączenia informacji różnego rodzaju tudzież dostępu do niej, w postaci sieci węzłów, które eksploatator być może egzaminować zgodnie z woli a tłumaczono jego zastosowania: “hipertekst dostarcza ujednoliconego interfejsu użytkownika w celu wielu dużych klas zgromadzonej informacji – raportów, notatek, baz danych, dokumentacji komputerowej tudzież online’owych systemów pomocy”.
http://web.e-kabza.pl
Język HTML pomyślany jako aparat ułatwiające komunikowanie się naukowców w sieci błyskawicznie zyskał ogromną rozgłos. Przyniósł jego osoba w latach 90-tych szajbus rozwój Internetu, przede wszystkim sieci WWW. Wraz spośród rozwojem sieci globalnej zmienił się oraz tenże narząd smaku. Z tego powodu zaistniała zainteresowanie stworzenia organizacji mającej na celu kontrolę nad dalszym rozwojem Sieci. W ten strategia w roku 1994 powstało W3C (World Wide Web Consortium) prowadzone zaś finansowane za pomocą liderów branży informatycznej oraz telekomunikacyjnej. Konsorcjum nie ogranicza się wprawdzie na odwrót aż do zadań opiniotwórczych. Zajmuje się dodatkowo rozwijaniem dotychczasowych natomiast tworzeniem na cacy nowych standardów w celu WWW.

Published at: Recent Health Articleshttp://recenthealtharticles.org

Article Source

About