Home » General Health » frezowanie CNC

Mielenie prowadzi się na zasadzie ruchu obrotowego . Frez przędzie się dookoła osi , gdyobrabiany rzecz jest przemieszczany za sprawą niego w taki modus, http://www.nekers.com że ostrza noża są w stanie golenia trociny spośród materiału o jednym przejściu. Sposoby mielenia są zaprojektowane nie inaczej, żefrez pozwala na niemało pojedynczych kawałków materiału, w jednym cyklu , co może stanowić zrealizowane przy użyciu krajalnicy z wieloma zębami , przędzenie frez z dużą prędkością albo za pomocą przed siebie materiału frezu bez pośpiechu . Z reguły jest połączeniem trzech. Szybkość, spośród jakąkawałek przemieszcza się frezu nazywa posuwu , bądź po prostu paszy , owo jest cyklicznie mierzona rozciągłość materiału na pełnego obrotu frezu .

Model grzbietów bunt, pokazując sytuacja noża na everyman kolejność oraz gdy odpowiada grzbietów
Jako artykuł przechodzi z wykorzystaniem królestwo cięcia frezarce , ostrza noża się opiłki materiału w regularnych odstępach czasu. To nie utwór ciągła oznacza, że ​​nie cięcia powierzchni wycięte dzięki maszynę do mielenia pod żadnym pozorem nie będzie w każdym calu gładka , w nader bliskim poziomie ( mikroskopowego w celu nadzwyczaj drobnych posuwów ) ​​, będzie stale orzekać regularne grzbiety . Te grzbiety są znane w charakterze znaki przewrót, albowiem w zamian stanowić podyktowane za pośrednictwem poszczególnych zębów noża , są one spowodowane za sprawą nieprawidłowości występujących w maszynie tnącej zaś frezowania , te nieprawidłowości wyniosąskutecznie frez jest na różnych wysokościach powyżej obrabianym przedmiotem w każdej wskazują na jego obrót . Wysokość i występowanie tych grzbietów można obliczyć od chwili średnicy freza a paszy. Te grzbiety rebelia http://www.nekers.comprzyrządzić nierówności związane z wykończeniem powierzchni .
frezowanie gang

Ciężkie frezowanie grupa przestępcza frezowania stołów
Frezarka krotny dotyczy zastosowania dwóch bądź większej liczby frezów zamontowanych na tym samym trzpieniem (to jest sprzężone ) w konfiguracji poziomej mielenia. Jederman z noży przypuszczalnie sprawiać ów sam gatunek działania , tudzież everyman frez mogą działać pozostały odmiana pracy. Na przykład , gdyby kilka detali potrzebne jest hacjenda , płaską powierzchnię , zaś graniasty prowadnica , właściwy badania , ażeby wyciąć je ( w kontekście nie- CNC ) byłoby frezowanie gang . Wszystkie zrealizowane półwyroby będątakie same, oraz czas mielenia na kawałku byłyby zminimalizowane.
Frezowanie grupa przestępcza był wyjątkowo ważne przed erą CNC , dlatego że aż do produkcji odpis http://www.nekers.com rozdzielenie , toznaczna usprawnienie efektywności mielenia powyżej obsługi funkcji w jednej operacji , oraz następny zmiana maszyn (lub przemiana ustawień w samym urządzeniu ), żeby wyciąć dalszy op . Dziś , młyny CNC z automatycznej wymiany narzędzi tudzież 4 – albo 5-osiowej kontroli zapobiegają staż gang – frezowania w dużym stopniu .

Published at: Recent Health Articleshttp://recenthealtharticles.org

Article Source

About